logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

tvp rzeszowStandardem jest, że po unijne fundusze sięgają dorośli. Tymczasem to właśnie młodzież ma tysiące pomysłów na to jak zmienić rzeczywistość, a dokładnie jak zabijać nudę, udoskonalać szkoły, polepszać transport omijając nawet marne drogi.

Kto wie, może te fantazyjne urządzenia z dziecięcych rysunków i filmów za kilkadziesiąt lat rozwiążą problemy komunikacyjne miast i wsi. Pomysł młodzieży z Łopuszki Wielkiej otworzyłby dzieciom z małych miejscowości drogę do rozwijania talentów: muzycznych, sportowych i plastycznych. Gdyby rzeczywiście powstał taki dom, jak ten na makiecie - świat dzieci z małych miejscowości mógłby się całkowicie zmienić.

A z kolei w Grodzisku dolnym oglądalibyśmy niezwykły park rozrywki. Takim nowatorskim pomysłom młodych ludzi przyjrzeli się konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim. W ostatnich miesiącach odwiedzili oni sto szkół w regionie. Po unijnych lekcjach na konkurs napłynęło ponad 40 prac. Najlepsi dostali dziś nagrody.

Anna Tomczyk