logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

tvp rzeszowKosztował prawie 20 milionów złotych i ma być szansą dla nowych podkarpackich firm i tych już działających Jeśli tylko śmiało sięgają po nowoczesna rozwiązania przez pięć lat w budynku w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego - znajdą wszystko czego potrzebują do działania Potem czeka je trudny egzamin z samodzielności.

W trakcie kiedy oficjele przecinali wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność Inkubatora Technologicznego, udaliśmy się z kamerą na zaplecze, do części gdzie znajdują się laboratoria. Jedną z czterech firm które już z nich korzystają jest ML SYSTEM. Jeśli wszystko się uda, za półtora roku w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie firma wykupiła już grunty, rozpocznie się produkcja nowoczesnych paneli.
Docelowo w inkubatorze ma funkcjonować trzydzieści firm. Mogą to być też studenci zaczynający karierę w innowacyjnym biznesie, ale też przedsiębiorstwa już działające w Podkarpacki Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis. W inkubatorze mają funkcjonować nie dłużej niż pięć lat. Po tym czasie firmy powinny być gotowe do samodzielnego działania na rynku.
Start inkubatora to zapowiedź kolejnej dużej inwestycji bo już niebawem dosłownie po sąsiedzku rozpocznie się duża budowa centrum kongresowo wystawienniczego województwa podkarpackiego. I trzeba mieć tylko nadzieję że firmy które zaczynają w tym inkubatorze w 2015 roku będą się miały tam czym pochwalić.