logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowTym razem widzowie obejrzeli spektakl Galgenberg w reżyserii i scenografii Agaty Dudy - Gracz. Przeniósł widzów w świat inspirowany dawnym malarstwem.

Widzowie - przeniesieni w świat przytułku dla bezdomnych - przeżywają wspólnie z aktorami piekło egzystencji. Na ich oczach rozgrywa się dramat obłędu, grzechu i nieuchronnej śmierci. Reżyserka mówi, że nie ma ludzi jednoznacznie dobrych i złych, tylko zbyt często w życiu zdarza się bezradność i brak stanowczości. Zbyt często drugi człowiek staje się ciężarem nie do udźwignięcia.

W spektaklu grają artyści, którzy od sześciu lat współpracują z artystką. W pełni zaufali, że jej wizja świata i jednocześnie teatralna rzeczywistość, choć kontrowersyjna, jest warta, by w nią wejść. Trwający w Rzeszowie Vizu Art to pierwszy w Polsce Festiwal Scenografów i Kostiumografow.

Biorą w nim udział spektakle, ktore powstaly w wyniku wyjątkowego porozumienia reżyserow i - często pomijanych w recenzjach- twórców plastycznej strony przedstawień. W najbliższych dniach publiczność obejrzy jeszcze cztery spektakle. Jutro artyści z Kielc pokażą "Białe małżeństwo" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.