logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

tvp rzeszowW nowym rozkładzie jazdy nie będzie - jak potwierdza Spółka Przewozy Regionalne - bezpośredniego połączenia miedzy tymi miastami. Pasażerowie wysiądą w Stalowej Woli i wsiądą do drugiego szynobusu. My już znamy przyczynę samorządy nazywają ją racjonalizacją połączeń a podróżni komplikowaniem życia i głupotą.

Teraz szynobus do Lublina wyjeżdża z dworca w Rzeszowie dwa razy dziennie przed 6.00 rano i tuż przed 15.00. Nawet w okresie trwających ciągle szkolnych wakacji i urlopów pasażerów nie brakuje. Ale wygląda na to, że klamka już zapadła. I przesiadka w Stalowej Woli to sprawa przesądzona. Pociągi, które do tej pory jeździły w bezpośredniej relacji Lublin-Rzeszów zostaną zastąpione dwa osobne. Relacji Lublin - Stalowa Wola Rozwadów i Stalowa Wola - Rzeszów pociągi te będą skorelowane. Główna przyczyna to fakt, że liczba pasażerów na Podkarpaciu jest niemal dwukrotnie mniejsza niż na Lubelszczyźnie. Rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego tłumaczy - To jest racjonalizacja tego połączenia co przynosi też oszczędności, choć nie one są najważniejsze. Najważniejsze jest to, że nie będzie powodów do narzekań po lubelskiej stronie, bo to właśnie tam okazywało się, że nasz szynobus jest za mały.

Każdy z organizatorów będzie wystawiał tabor na terenie swojego województwa w ten sposób unikniemy sytuacji gdy tabor z podkarpackiego jeździ pusty. Ale wśród pasażerów już sama zapowiedź przesiadki budzi emocje. Przewozy Regionalne tłumaczą, że przesiadka to wyłącznie kwestia przejścia szerokości peronu. A dzięki temu, że w Stalowej Woli mniejszy podkarpacki szynobus zastąpi lubelski, który ma 170 miejsc pasażerowie unikną tłoku, na który teraz wielu z nich narzeka.