logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

tvp rzeszowWakacje w Podkarpackim Trójmieście, podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie i SPA w dworze Kombornia koło Krosna - to najlepsze produkty turystyczne województwa podkarpackiego w 2012 roku. Tak orzekła kapituła konkursu powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Najlepsze regionalne produkty powalczą teraz o certyfikaty w ogólnopolskim finale.

Podziemna trasa turystyczna przebiega pod kamienicami i płytą rzeszowskiego Rynku łącząc wszystkie jego pierzeje na głebokości od pół- do 10 metrów. 15 korytarzy łączy tu 25 piwnic które powstawały od XIV do XVIII wieku i które jak potwierdzają statystyki odwiedzin budzą zainteresowanie turystów. Zwiedzając podziemną trasę można zobaczyć relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, kilkusetletnie cegły palcówki i ukryte przejścia. Można dowiedzieć się wiele o dziejach Rzeszowa. Od początku wakacji podziemną trasę odwiedziło 4 tysiące turystów, zainteresowanie jest ogromne dlatego nie wszystkim udaje się z marszu wejść do środka. Dla wielu osób podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie- to przystanek po drodze w Bieszczady, gdy jedni dopiero poznają region, inni przyznanają że wracają bo są zachwyceni Podkarpaciem. W tym roku podziemną trasę turystyczną odwiedziło tez wielu gości z zagranicy.

Za atrakcyjny nowatorski i przyjazny dla turystów produkt turystyczny kapituła konkursu uznała też ofertę dworu Kombornia koło Krosna. To przykład ziemiańskiej siedziby której historia sięga XVI wieku. W historycznych granicach 10-hektarowego założenia dworskiego powstał hotel i SPA, w których goście mają odpoczywać od codziennego zabiegania. Dwór przyjmuje gości od 3 lat dziś był tu komplet.

W konkursie na produkt turystyczny Podkarpacia nagrodzono też wakacje w podkarpackim trójmieście czyli cykl imprez organizowanych przez Krosno Jasło i Sanok. Ich częścią sa trwające w Jaśle Dni Wina czy organizowane w Krośnie pokazy tradycyjnego rzemiosła w ramach Centrum Dziedzictwa Szkła.