logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszow Vadim Brodski - skrzypek i pedagog. Jego nazwisko od kilkudziesięciu lat przyciąga na koncerty tłumy melomanów. Dziś artysta wystąpi w Starej Ujeżdżalni w Łańcucie. w czasie trwającego tam międzynarodowego festiwalu. Ale Muzyczny Festiwal to nie tylko gwiazdy, zamek i publiczność. To powiew elegancji, dobrych manier i stylu.

Pokazanie się w Łańcucie nobilituje. W dobrym tonie jest bywać na koncertach i uczestniczyć w najciekawszych wydarzeniach. Obok melomanów, którzy od lat czekają na wieczorne koncerty z muzyką pojawia się coraz więcej gimnazjalistów i licealistów. Ci nie odżegnują się od innej muzyki, ale wiedzą, że dobrze jest posłuchać dzieł klasyków.

Festiwal to instytucja. Od kulis wygląda zupełnie inaczej niż w sali balowej łańcuckiego zamku. Przygotowania do kolejnych edycji zaczynają się zaraz po zakończeniu poprzedniej. Wszystko po to, by nie zawieść melomanów.

Muzyczny Festiwal dyktuje też pewien styl w modzie. Dominuje czerń i zgaszone kolory. Zawsze górę bierze elegancja. Fragmenty gali operowej i operetkowej, która otworzyła festiwal. Przed melomanami jeszcze spotkania między innymi z Ewą Małas Godlewską, Anną Seniuk i laureatami najważniejszych konkursów pianistycznych i skrzypcowych.
Festiwal potrwa do soboty. Jest największą i najbardziej prestiżową imprezą muzyczną w południowo - wschodniej Polsce.

Małgorzata Bożek