logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

tvp rzeszowArie z najsłynniejszych oper, operetek i musicali. Plenerowy koncert z udziałem gwiazd rozpocznie dziś 51 Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Dla jednych to wydarzenie, na które czekają cały rok, dla innych wciąż prawdziwie muzyczny salon Rzeczpospolitej.

 Koncert zaprosi łańcuckich melomanów do świata, którego już nie ma. Zabrzmią arie, które dobrze znamy i kochamy. Będzie muzyka Moniuszki, Straussa i Verdiego. Chodzi o to, by dzięki spotkaniu z artystami odnaleźć w sobie odrobinę wrażliwości na piękne brzmienia. A to powoduje, że zmienia się nasze widzenie świata i nas samych.

Główną gwiazdą koncertu będzie Kazimierz Kowalski - dobrze znany widzom śpiewak operowy. Zaprosił do Łańcuta swoich przyjaciół, z którymi śpiewa i koncertuje w całej Polsce. A Muzyczny Festiwal to również spotkanie z wybitnym skrzypkiem Vadimem Brodskim i Ewą Małas - Godlewską.

Festiwal odbywa się po raz pięćdziesiąty pierwszy. Jego początki były skromne. W 1961 roku wystartował jako Dni Muzyki Kameralnej. Dopiero w latach osiemdziesiątych dzięki Bogusławowi Kaczyńskiemu impreza zmieniła nazwę na Festiwal Łańcut i na Podkarpacie zawitały światowe gwiazdy. Większość z koncertów transmitowała wówczas telewizja.

Małgorzata Bożek