logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

13,5 miliona złotych z budżetu województwa trafi w tym roku na programy Bezpieczne Boiska Podkarpacia oraz Moje boisko Orlik 2012 zapowiedziała na zwołanej dziś konferencji prasowej przewodnicząca sejmiku województwa Teresa Kubas-Hull. Samorząd chce w ten sposób wesprzeć w sumie 90 projektów. Na realizację programu Orlik 2012 samorząd województwa przeznaczy w tym roku blisko 12 milionów złotych. 36 gmin otrzyma wsparcie w wysokości 333 tysięcy złotych każda. Samorząd realizować będzie także swój autorski program, który ma poprawić bezpieczeństwo juz istniejących boisk to w ramach projektu Bezpieczne Boisko Podkarpacia o wartości w sumie półtora miliona złotych.
Teresa Kubas- Hull, przew. Sejmiku Województwa Podkarpackiego
-”Wpłynęło 96 wniosków, 54 projekty uzyskają wsparcie. Program ten został wprowadzony w roku ubiegłym, będzie kontynuowały w bieżącym, cieszy się ogromnym zainteresowaniem bo wspiera małe boiska na terenach wiejskich.”

Przewodnicząca sejmiku zapowiedziała też w poniedziałek głosowana będzie zmiana w budżecie, dzięki której ponad dwa miliony złotych dotacji dostanie szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie na centrum urazowe oraz oddział ratunkowy wsparcie dostana też 4 samorządy.
Teresa Kubas- Hull, przew. Sejmiku Województwa Podkarpackiego
-”Gawłuszowice i Jasło otrzymają środki na zakup wysokowydajnych pomp, dwa dodatkowe samorządy, które chcemy wesprzeć to gmina miejska Lubaczów i gmina Cieszanów.”

Tam dotacje po 30 tysięcy złotych pomogą w modernizacji bibliotek. Z kolei sto tysięcy trafi na budowę nowego parkingu przy bibliotece wojewódzkiej W Rzeszowie. Przewodnicząca sejmiku zapowiedziała też, że do odznaki i tytułu zasłużonych dla województwa w tym roku nominowani są Jerzy Buzek, kapitan Tadeusz Wrona a z instytucji rzeszowskie Biuro Wystaw Artystycznych.

Beata Bartman