logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Jest kontrakt z NFZ, jest wykwalifikowana kadra, a przede wszystkim są już pierwsi pacjenci. Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie - pierwszy taki na Podkarpaciu od dziś jest otwarty. Po ponad dziesięciu latach od rozpoczęcia inwestycji, problemach finansowych i zmianie właściciela udało się. Na fachową pomoc i kompleksową rehabilitację będzie tu mogło liczyć nawet dwustu pacjentów dziennie.

Do tej pory wiele dzieci z Podkarpacia takiej pomocy szukało poza województwem, często czekając w wielomiesięcznych kolejkach na przyjęcie. Od dziś sytuacja radykalnie się zmieniła.

Dla personelu ośrodka przyjęcie pierwszych pacjentów to moment do którego długo i bardzo starannie się przygotowywali. Dla jego współtwórców to wielka satysfakcja. Bo mimo tego że był okres gdy nad inwestycją zawisły bardzo ciemne chmury udało się znaleźć rozwiązanie. Po tym jak od Fundacji Caritas przejął ją samorząd województwa unijne pieniądze pomogły w jej dokończeniu. Nikt nie ma wątpliwości jak bardzo taki ośrodek jest potrzebny. Tylko pracownia fizjoterapii liczy aż 6 sal potężnych i super wyposażonych sal do ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Do tego dochodzi basen i co najważniejsze najlepsi specjaliści z całego województwa ale też spoza Podkarpacia.