logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Inwestycję o wartości 10 milionów złotych rozpoczęto od prac ziemnych. Wymieniane są instalacje kanalizacyjne i wodociągowe pod ulicami, które będą przebudowane.

Sanok przebudował już zabytkowy Rynek, teraz przyszła pora ma rewitalizację najstarszego w mieście Palcu Świętego Michała. Prace rozpoczęto od podstaw, czyli tego co jest pod ziemią. Takiej gruntownej przebudowie poddane będą także ulice Grzegorza z Sanoka, Piłsudskiego i Wałowa. Głębokie wykopy nie ominą także samego Placu św. Michała. Ze względu na to, że jest to najstarsza część miasta, pracę będą nadzorowane dodatkowo przez archeologów.

Spory zakres prac, oszacowanych na 10 milionów złotych, będzie kosztował miasto tylko 1.5 miliona złotych. Resztę pokryje dotacja unijna, która wynosi 85 procent wartości inwestycji.

To kolejna duża inwestycja, na którą Sanok wyda 10 milionów złotych. Trwa wyłanianie firm, które zbudują wielopoziomowy parking. W ramach rewitalizacji Placu św. Michała już wyremontowano siedzibę Młodzieżowego Domu Kultury, jeden z najstarszych budynków w mieście. Rewelacji w tej części miasta oczekują też archeolodzy.

Rozpoczęte teraz prace związane z rewitalizacją Placu św. Michała będą trwały do maja 2013 roku.