logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uznała że w parku przemysłowym w sąsiedztwie lotniska w Jasionce powinno powstać nowe centrum wystawienniczo- kongresowe. A to znaczy że wspólna koncepcja Urzędu Marszałkowskiego i rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego spodobała się bardziej niż projekt przedstawiony przez właścicieli Millenium Hall. I że to ona ma szanse na 7,5 mln EURO z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

Przygotowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego projekt zakłada budowę nowego obiektu o powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo- Technologicznego przy lotnisku. I ta lokalizacja była prawdopodobniej jego głównym atutem.

 

Zdaniem projektantów RARR, którzy opracowali cała koncepcję znaczenie mogło mieć to, że zgodnie z nią centrum będzie obiektem całkowicie samodzielnym i budowanym od podstaw. Dla Urzędu Marszałkowskiego najważniejsze jest to że Rzeszów nie straci szansy na dofinansowanie i że teraz już na pewno centrum powstanie. I choć oba projekty zostały ocenione bardzo wysoko dofinansowanie dostanie tylko jeden. Coraz bliżej podpisania wstępnej umowy jest właśnie Urząd Marszałkowski i RARR. Teraz oba projekty czekają tzw. społeczne konsultacje. A zaraz po ich zakończeniu ostateczną decyzję w sprawie dofinansowania i wpisania na tzw. listę indykatywną podejmie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.