logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

...z gimnazjów i szkół średnich. Urząd marszałkowski ma w tym roku do rozdania ponad 5 milionów złotych. Kryteria jakie trzeba spełnić to przede wszystkim wysoka średnia ocen. W tym roku pod uwagę brane są przede wszystkim oceny z przedmiotów ścisłych.

Darek to jeden z najlepszych uczniów w szkole - chodzi do trzeciej klasy gimnazjum. Jego średnia na świadectwie wyniosła w tamtym roku pięć i pół. W tym roku zdążył już wziąć udział w sześciu olimpiadach przedmiotowych. Podobnie jak Mateusz i Maciek. Obaj uczą się w drugiej klasie gimnazjum. Ich średnia ocen w pierwszej klasie to pięć zero. Interesują się przedmiotami ścisłymi ale nie tylko. Maciek na przykład trenuje judo i jest wicemistrzem Polski młodzików. Ze specjalnego stypendium skorzystał po raz pierwszy w tamtym roku.

Tylko w tamtym roku stypendium dla najzdolniejszych otrzymało 1220 uczniów z Podkarpacia. W tym roku Urząd Marszałkowski ma do rozdania ponad 5 milionów złotych. Dokładnie 350 złotych miesięcznie dla jednego ucznia - przez dwanaście miesięcy.

Równie ważnym warunkiem otrzymania stypendium są zarobki rodziców. Dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 1008 złotych miesięcznie. Wzory wniosków można znaleźć na stronie urzędu marszałkowskiego.