logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Podkarpaccy przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie w ramach nowego projektu szwajcarsko-polskiej współpracy. Projekt pod nazwą "Alpejsko-Karpacki Most Współpracy" dzisiaj w Rzeszowie miał swoją inaugurację. Na przedsiębiorców i lokalnych producentów czeka ponad 5 milionów franków szwajcarskich. Będą to pieniądze przeznaczone przede wszystkim na ich umiędzynarodowienie i rozwój. Nabór wniosków ma ruszyć w marcu.

Tak wyglądała inauguracja nowego projektu w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy. Już od przyszłego roku to logo będzie można zobaczyć wszędzie tam, gdzie trafi w sumie ponad 5 milionów franków szwajcarskich. Chodzi o to, żeby pomóc - przede wszystkim przedsiębiorcom z terenów wiejskich - wejść na rynek zagraniczny. Projekt to także szansa dla lokalnych producentów.

Na inaugurację projektu przyjechał ambasador konfederacji szwajcarskiej w Polsce. Przekonywał, że ten projekt jest bardzo ważny dla mieszkańców Podkarpacia.
Nie wiadomo jeszcze, jakie wymogi będą musiały spełnić przyszli beneficjenci, ale wiadomo jedno.

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 1 marca i potrwa miesiąc. A szkolenia dla wnioskodawców mają ruszyć już od stycznia.