logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Plac przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie z daleka przyciągał dziś muzyką, zapachem bigosu, chleba i domowego cista. Z całego regionu zjechali się tam mistrzowie ludowej frazy, detektywi starych receptur i entuzjaści tego, co naturalne. A wszystko z okazji Targów Lokalnych Grup Działania.

W trzeciej edycji targów wzięło udział 20 Lokalnych Grup Działania z regionu. Takie grupy mają motywować lokalną społeczność do działania. A aktywność może przybierać postać rzemieślniczą, artystyczną, kulinarną czy wydawniczą. Nic dziwnego, że stoiska wystawców poruszały wszystkie zmysły. Na stołach prezentowały się zarówno lokalne specjały, jak i sprawdzone produkty. Nie brakowało muzyki i śpiewu. W konkursie na najlepszą prezentację wygrała Grupa Partnerstwa Pięciu Gmin - Ropczyc, Dębicy Wiejskiej, Sędziszowa Małopolskiego, Iwierzyc i Czarnej.

Swoje nagrody przyznała też Inspekcja Jakości Handlowej Wyrobów Spożywczych. Wyróżniono między innymi kluski z banią, kacabały w cieście i kwaśnicę hotyniecką.