logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Więcej miejsc pracy, więcej rozwoju przemysłowego, więcej innowacji. Takie są główne cele Regionalnego Programu Operacyjnego województwa czyli naszego unijnego budżetu na lata 2014-2020. Marszałek Władysław Ortyl powtarzał dziś, że Urząd Marszałkowski pieniędzmi zarządza, ale ich nie rozdaje. Do wykorzystania dotacji trzeba się przygotować, a pierwsze konkursy mają ruszyć latem tego roku.

tvp rzeszowO wizycie samorządowców i przedsiębiorców z Podkarpacia w Miami w relacji Adama Mokrzyckiego z TVP Rzeszów.

tvp rzeszowW Jasionce pod Rzeszowem podpisano dziś Akt Erekcyjny pod budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Dokument został wmurowany w budynek, który kosztem 135 mln zł ma powstać do końca przyszłego roku. Prawie połowa tej kwoty pochodzi z Funduszy Unijnych.

tvp rzeszowWojewódzki Urząd Pracy przeznaczył 75 milionów złotych na doposażenie szkół uczących zwodu, na tworzenie nowych kierunków pod potrzeby rynku pracy oraz na staże i praktyki. Chodzi o to by kończący zawodówki rzeczywiście byli gotowi do pracy w konkretnych firmach.

tvp rzeszowO briefingu prasowym oraz decyzji zarządu województwa na temat przyjęcia projektu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w materiale Beaty Bartman red. rzeszowskich Aktualności.

tvp rzeszowDokładnie pół roku po odwołaniu byłego marszałka województwa nowy zarząd przedstawił dziś swój bilans otwarcia. Marszałek Władysław Ortyl z PiS stwierdził, że nowej władzy udało się zdobyć dodatkowe pieniądze na inwestycje i wprowadzić duże oszczędności w Urzędzie Marszałkowskim. Największym problemem pozostaje wstrzymana certyfikacja projektów unijnych.

tvp rzeszowPołączenia cargo, czyli loty towarowe z Rzeszowa do Miami na Florydzie uda się uruchomić prawdopodobnie już w drugiej połowie przyszłego roku - taką informację ogłosili dziś podkarpaccy samorządowcy, po wizycie w Stanach Zjednoczonych Prezydent Rzeszowa twierdzi jednak, że wcześniej miasto musi mieć dobre połączenie drogowe z lotniskiem. Dlatego zapowiada kolejny wniosek o włączenie gminy Trzebownisko do Rzeszowa.

tvp rzeszowJak walczyć z wykluczeniem społecznym na Podkarpaciu? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy konferencji zorganizowanej w urzędzie marszałkowskim. W wydaniu Aktualności także o pieniądzach, którymi urząd zachęca rolników do hodowli bydła.

tvp rzeszowW "Aktualnościach" m.in. o kierunku lekarskim na Uniwersytecie Rzeszowskim, wizycie Rafała Wilka u marszałka województwa oraz o podpisaniu umów z wykonawcami projektów PSiM i PSeAP.