logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

151118-ppntDobiegła końca rozbudowa Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce. Dzięki temu powstało kilka ważnych inwestycji, które przełożą się na rozwój regionu – tak zgodnie mówili uczestnicy konferencji podsumowującej ten projekt. Udział w konferencji wziął marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek powiedział, że samorządowi województwa zależy na gospodarczym rozwoju regionu, czego najlepszym dowodem jest PPNT i inkubator technologiczny, które są inwestycjami właśnie samorządowymi.

- Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny i Inkubator Technologiczny nie służą jedynie Rzeszowowi, ale oddziałują na całe Podkarpacie. Chcemy, aby działania RARR trafiały do różnych części naszego regionu. Obecnie podejmujemy próbę zaimplementowania podobnych działań w Kolbuszowej, na terenie parku, który tam powstaje – mówił marszałek.

 

- Cieszę się, że możemy sprowadzać inwestorów do naszego województwa o znanych markach europejskich, ale i światowych – dodał Ortyl. Marszałek podkreślał jednocześnie, że ważne jest, aby w otoczeniu dużych firm, były rozwijane małe i średnie firmy, które włączają się w łańcuch kooperacji.

Rozbudowa PPNT była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 96 mln zł, z czego aż 68 mln zł to dofinansowanie z EFRR. Prace przy II etapie PPNT rozpoczęły się w lipcu 2008 roku.

W ramach II etapu rozbudowy PPNT powstały:

1. Kompleks Inkubatora Technologicznego wraz z Centrum Obsługi PPNT w tym:  budynki inkubatora Technologicznego oraz produkcyjno-usługowe.

W Inkubatorze swoją działalność mogą lokować przede wszystkim nowo zakładane przedsiębiorstwa oraz te, które prowadzą swoją działalność w AEROPOLIS, bądź taką planują. Jest to także szansa na kontynuowanie działalności dla podmiotów wychodzących z Preinkubatora Akademickiego PPNT. Wynajem pomieszczeń w budynku Inkubatora odbywa się na preferencyjnych warunkach.

2.  Strefa S1-3

Kompleksowo uzbrojono w infrastrukturę techniczną teren o powierzchni ok. 48 ha, w ramach strefy S1-3, do której za pomocą nowo wybudowanej tzw. magistrali wodno - kanalizacyjnej doprowadzono wodę z Rzeszowa oraz odprowadzane są ścieki do miejskiej oczyszczalni ścieków.

3.   Laboratorium Biotechnologii AEROPOLIS

Budynek laboratorium, w którym funkcjonują cztery pracownie:  Pracownia Roślinnych Kultur In Vitro, Pracownia Mikrobiologii i Biotyzacji Roślin, Pracownia Markerów Molekularnych oraz Pracownia Chromatografii.

4.  Laboratorium Badawcze AEROPOLIS

W ramach Laboratorium Badawczego dla Politechniki Rzeszowskiej powstało trzy laboratoria: Laboratorium Materiałów Kompozytowych i Polimerowych dla Potrzeb Lotnictwa; Laboratorium Zastosowań Systemów Informatycznych w Diagnostyce oraz Laboratorium Komputerowego Wspomagania Badań i Projektowania Konstrukcji Lotniczych i Alternatywnych Odnawialnych Źródeł Energii.

 

Tekst/foto: Daniel Kozik, Biuro Prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 675 gości oraz 0 użytkowników.