logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

dsc 0078Z dziećmi z klas najmłodszych z lubaczowskich szkół spotkał się marszałek Mirosław Karapyta. Okazją do spotkania i lektury była ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu”. Przy okazji do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie trafiły dwa komputery podarowane przez marszałka.

Ponad pięćdziesięcioro dzieci z klas I-IV lubaczowskich szkół podstawowych wysłuchało bajki w interpretacji marszałka Karapyty o złośliwym wirusie komputerowym i wdało się z nim w dyskusję na temat zawiłych systemów zabezpieczeń przed atakiem internetowych intruzów. Okazało się, że wszyscy młodzi uczestnicy spotkania mają w domu dostęp do komputera i posiadają spora wiedzę informatyczną, co udowodnili podczas quizu z tego zakresu przeprowadzonego przez gościa spotkania. Każdy z uczestników konkursu otrzymał mały upominek. Szczególne zainteresowanie wzbudził zaimprowizowany pokaz możliwości sprzętu, jakim dysponuje marszałek w codziennej pracy: gospodarz województwa zademonstrował na swoim tablecie aplikacje służące mu do zdalnej komunikacji z urzędem i współpracownikami. Marszałek zachęcał też młodych fanów internetu do większej aktywności ruchowej i umówił się z kilkoma miłośnikami pływania na sportowe spotkanie na basenie w Horyńcu Zdroju.

Lubaczowskie spotkanie w bibliotece zakończyła prelekcja na temat bezpiecznego korzystania z internetu, którą wygłosiła policjantka z miejscowej komendy.

 

 

Wiesław Bek

 

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 668 gości oraz 0 użytkowników.