logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Park Przemysłowy Lubaczów Brama na Wschód – pod takim hasłem odbywała się ciekawa konferencja gospodarcza. W lubaczowskim domu kultury zjawili się m.in. poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak i marszałek Władysław Ortyl oraz wielu gości z Ukrainy, a także samorządowcy i przedsiębiorcy.
Lubaczów dołączył niedawno do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. To pierwsza tego typu strefa w Polsce. O potencjale ekonomicznym Lubaczowa rozmawiano głównie podczas konferencji. Gości przywitał burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.
Wiele dobrego pod adresem gospodarzy, szczególnie pod kątem dobrej współpracy, mówiła poseł Anna Schmidt-Rodziewicz. Adam Hamryszczak wspominał z kolei o Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i miejscu w niej, takich miast jak Lubaczów. O dobrej współpracy z samorządowcami mówił marszałek Władysław Ortyl.
Samorząd Województwa dostrzegł ten potencjał, dlatego dalej chcemy inwestować na ziemi lubaczowskiej. Samorządowcy zmienili podejście do wielu rzeczy. Powstał Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska”, który w sposób nowy spojrzał na sprawy gospodarcze, promocyjne i tę inicjatywę warto wspierać. Ważnym aspektem dla związku jest też dziedzictwo. Jest tu Muzeum Kresów, jest Kresowa Osada, a to jest dowód na to, że nie można mówić o pełnym rozwoju bez szacunku dla dziedzictwa tego regionu – podsumował marszałek.  
Na zakończenie, uczestnicy konferencji mieli okazję zwiedzić Park Przemysłowy w Lubaczowie.
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 653 gości oraz 0 użytkowników.