logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza zaproszenie do składania propozycji wspólnego przygotowania projektów w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa (EIS), poprzez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

Celem zaproszenia jest wyłonienie najciekawszych pomysłów i inicjatyw o charakterze ponadnarodowym, które mogą być realizowane jako projekty partnerskie, wspólnie z Województwem Podkarpackim.

Przedstawione propozycje powinny być dojrzałe i przemyślane, tak aby w krótkim okresie było możliwe opracowanie szczegółowych założeń projektów. Poszukujemy projektów, które będą oddziaływały transgranicznie, w szczególności propozycji dla których pomysłodawca prowadzi lub nawiązał współpracę z podmiotem, który byłby odpowiedzialny za realizację projektu na terenie Ukrainy lub Białorusi. Regiony objęte wsparciem programu oznaczono na mapce kolorem zielonym.

Możliwe jest uzyskanie wsparcia w wysokości do 2,5 mln euro przy maksymalnej intensywności 90 % kosztów kwalifikowalnych. W przypadku celu tematycznego Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego (CT3), przewidziano również możliwość realizacji małych projektów - poziom dofinansowania od 20 tys. do 60 tys. euro.

Do dzielenia się swoimi propozycjami zapraszamy m.in. organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i administracji rządowej, instytucje kultury itp. Istotą projektów jest ich wspólna realizacja z partnerami z Ukrainy i/lub Białorusi, dlatego dotychczasowa współpraca partnerska jest niezwykle istotna. Cele tematyczne programu znajdują się w zał. nr 1.

Propozycję można zgłaszać na załączonym formularzu (zał. nr 2), wyłącznie droga elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 października 2016 r. 

  • Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zastrzega sobie prawo kontaktowania się tylko i wyłącznie z autorami wybranych inicjatyw.
  • Zgłoszone pomysły i inicjatywy mogą zostać wykorzystane przez UMWP w przyszłości
    w przypadku pojawienia się możliwości sfinansowania projektu z innych środków.

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru wniosków w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, znajdują się na stronie: http://pl-by-ua.eu/pl

 

Więcej informacji pod numerami telefonów 17 747 63 13, 17 747 65 28

Załączniki:
Pobierz plik (zał. nr 1.docx)zał. nr 1.docx20 kB
Pobierz plik (zał. nr 2.docx)zał. nr 2.docx13 kB

Statystyka

Odwiedza nas 713 gości oraz 0 użytkowników.