logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pragnę skierować do wszystkich Państwa - Dyrektorów, Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców oraz Pracowników szkoły - słowa najwyższego uznania i szacunku dla Państwa pracy.

Moje serdeczne słowa kieruję także do Was – drodzy uczniowie. Koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego zawsze daje poczucie, że coś się kończy, że odchodzi pewna beztroska i swoboda. Koniec wakacji i początek szkoły ma także inny wymiar – coś się kończy, ale jednocześnie – coś innego się zaczyna. Przekraczając po raz kolejny próg szkoły, a być może po raz pierwszy próg nowej szkoły - przekraczacie jednocześnie niewidoczną granicę świata, w którym na co dzień czekają nauka i praca, wyzwania i obowiązki, ale także sukcesy, koleżanki i koledzy, przyjaźnie i pierwsze sympatie. To świat, w którym możecie odkrywać to, co nowe, niezwykłe, niekiedy trudne i wymagające, ale też piękne i dobre.

Z perspektywy lat szkołę będziecie wspominać z rozrzewnieniem jako beztroskie lata, choć teraz z pewnością nieraz wielość szkolnych obowiązków wywołuje u Was wiele trosk. Ten czas jest Waszym czasem. Zadaniem dorosłych – Waszych nauczycieli, wychowawców, pedagogów, katechetów jest pomóc Wam odkrywać i rozwijać Wasze talenty tak, aby służyły one Wam samym, ale także nam wszystkim, bo to Wy młodzi jesteście naszą przyszłością. „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli” – powiedział święty Jan Paweł II. Te słowa to kwintesencja edukacji i wychowania, trudu, jaki muszą wspólnie włożyć uczniowie, nauczyciele i rodzice – bo tylko wspólne dzieło ma szanse na sukces.

Szanowni Państwo,

Początek roku szkolnego otwiera przed wszystkimi nowe możliwości, skłania do podejmowania postanowień i snucia planów. Po wakacyjnym odpoczynku wchodzą Państwo w nowy rok szkolny z marzeniami, nadziejami, pełni zapału i optymizmu. Wierzę, że ten rok będzie czasem formułowania nowych celów i aspiracji, realizowania wyzwań, które- czego życzę - wieńczone będą samymi sukcesami. W tym ważnym dniu Dyrektorom szkół, Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom życzę, aby Państwa niełatwa i bardzo odpowiedzialna praca przynosiła rezultaty, które będą dawać satysfakcję i chęć do podejmowania kolejnych wyzwań. To Państwa wiedza i doświadczenie, mądrość i empatia, roztropność i serdeczność pozwala młodym ludziom zdobywać wiedzę, a później - dzięki niej - zdobywać świat. Młodzieży życzę, aby dobrze i mądrze wykorzystała szansę, jaką dostaje w szkole. Z pewnością spotkacie w niej wielu wspaniałych i otwartych na świat ludzi – Waszych Nauczycieli, Wychowawców, Opiekunów. Korzystajcie z ich mądrości, pasji i doświadczenia. Pamiętajcie, że to, czego nauczycie się dzięki ich pomocy, w murach szkoły dziś, w przyszłości będzie fundamentem pod kolejne etapy waszego życia, poznawania świata i realizacji życiowych planów. Wszystkim Państwu życzę dobrego, intersującego roku, który pozwoli spełniać plany, rozwijać talenty, realizować pasje i kształtować charaktery.

Z serdecznymi pozdrowieniami, mocno trzymając kciuki, aby był to dobry rok.

Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego 

Statystyka

Odwiedza nas 730 gości oraz 0 użytkowników.