logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Minutą ciszy radni województwa uczcili pamięć  pięciu młodych piłkarzy drużyny Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy w Wielką Sobotę zginęli w wypadku samochodowym pod Werynią.

Tematem, który wzbudził największą dyskusję podczas marcowej sesji była kwestia zmian w budżecie województwa oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zmiany te dotyczą wprowadzenia do WPF kwoty, która pozwoli zarządowi województwa na podjęcie decyzji w sprawie wyboru operatora dla Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. W drodze przetargu na obsługę centrum zgłosiła się tylko jedna firma.

Radni podjęli także decyzję w kluczowej dla województwa kwestii bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego wprowadzone zostały podczas sesji dwa zadania inwestycyjne ze zlewni rzeki Wisłoki, o łącznej wartości ponad 87 mln złotych. Dodatkowo radni zdecydowali o wprowadzeniu do WPF rozbudowy lewostronnego obwałowania Trześniówki o wartości ponad 8 mln złotych oraz budowę kanału ulgi na potoku Husówka za 800 tysięcy złotych. W ten sposób na jednej sesji radni wprowadzili do wieloletniego planu, jakim jest WPF, 4 nowe zadania o łącznej wartości ponad 96 mln złotych. Te inwestycje przeciwpowodziowe planowane są do realizacji w ramach RPO WP 2014-2020.  

Radni województwa podjęli także uchwałę dotyczącą udzielenia dotacji dla samorządów na zadania  realizowane w ramach Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego w 2016 roku. W tym roku ze środków,  które wspólnie wykładają samorządy z Podkarpacia oraz samorząd województwa, sfinansowanych zostanie 10 inwestycji na łączną kwotę 140 tysięcy złotych. Wszystko po to, aby poprawić warunki korzystania  z kolei oraz zachęcić pasażerów do „przesiadki” na ten środek transportu.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Fot. Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 337 gości oraz 0 użytkowników.