logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

151123-debicaPrezydent Andrzej Duda uhonorował sześciu dębickich pracowników MOPS-u Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. W jego imieniu odznaczenia wręczył wicemarszałek Bogdan Romaniuk. Uroczystość odbyła się 20 listopada 2015 r. w Dębicy.

Osoby uhonorowane tym szczególnym odznaczeniem to pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, sprawujący opiekę nad ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi. Sama data wydarzenia nie była przypadkowa – w tym dniu w Polsce obchodziliśmy 25-lecie pomocy społecznej; wręczenie medali związane było ponadto z obchodzonym 21 listopada ogólnopolskim Dniem Pracownika Socjalnego.

Medale przyznano na wniosek Wojewody Podkarpackiego na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 listopada 2015 r. Uhonorowane osoby to: Kazimiera Drwal, Maria Dzierlęga, Aleksandra Mądro, Ewa Małgorzata Socha, Lucyna Halina Świętoń i Bernadeta Józefa Wyszyńska. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury „Kosmos” w Dębicy. W wydarzeniu wziął udział Jan Warzecha, Poseł na Sejm RP, oraz przedstawiciele lokalnego samorządu, m.in. Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. Wręczenie medali było ponadto okazją do złożenia podziękowań wszystkim osobom na co dzień zaangażowanym w pomoc i współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy. Szczególne słowa podziękowania i gratulacji zostały chociażby skierowane przez Małgorzatę Kędzior, dyrektora MOPS w Dębicy, do Barbary Krawczyk, p.o. dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Medale Złote za Długoletnią Służbę przyznawane są za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

 

Zofia Sumara

Kancelaria Zarządu
Fot. Andrzej Janiec (zdjęcia zostały udostępnione za zgodą MOPS w Dębicy

Statystyka

Odwiedza nas 742 gości oraz 0 użytkowników.