logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

|

Na Podkarpacie przyjechali z kilkudniową misją gospodarczą przedsiębiorcy z USA i Kanady, którzy w naszym regionie szukają biznesowych parterów. Dziś w urzędzie marszałkowskim powitał ich marszałek Władysław Ortyl. Misja została zorganizowana przez podkarpackie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Na Podkarpacie przyjechało w sumie kilkunastu przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Reprezentują oni sektory inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego i są zainteresowani nawiązaniem kontaktów biznesowych z podkarpackimi przedsiębiorcami. Będzie to możliwe w czasie rozmów B2B, które odbędą się 22 września. Goście spotkają się z przedsiębiorcami wybranymi według ich biznesowych zapotrzebowań.

Witając przedstawicieli biznesu marszałek Władysław Ortyl mówił o możliwościach inwestowania w naszym województwie.

Misja gospodarcza dla nas, dla Podkarpacia ma zawsze bardzo duże znaczenie, zwłaszcza teraz, kiedy rozpoczynamy nową perspektywę finansową. Mam nadzieje, że będzie ona okazją do poznania terenów inwestycyjnych na Podkarpaciu. A tylko w stolicy województwa, w Rzeszowie znajduje się około 500 hektarów, które są dostępne dla inwestorów. Dodatkowe hektary znajdują się w SSE EURO-PARK MIELEC i w TSSE Euro-Park Wisłosan. Te lokalizacje są w różnych miejscach na Podkarpaciu, zachęcam do inwestowania – mówił marszałek Ortyl.

Podkarpackie to region ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych, to dobre miejsce do robienia biznesu. Potrzebujemy takich partnerów jak izby gospodarcze, które w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie są kluczowymi instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości. W Polsce ich pozycja nie jest jeszcze tak mocna, dlatego spotykamy się dziś  w murach Urzędu Marszałkowskiego, którego zadaniem jest budowanie i wzmacnianie relacji gospodarczych na szczeblu międzynarodowym – mówił z kolei Michał Tabisz dyrektor Departamentu Promocji i współpracy Gospodarczej.

Biznesmeni w czasie wizyty odwiedzą również firmy z sektora lotniczego oraz miejsca wpisujące się w turystyczny element sektora jakości życia. Jednym z punktów pobytu na Podkarpaciu jest także wizyta w Inkubatorze Technologicznym PPNT AEROPOLIS, gdzie uczestnicy misji zapoznają się z działalnością PPNT, a także spotkają się z przedstawicielami działającej w parku firmy OPTeam.

Odbywająca się w dniach 21-24 września misja gospodarcza została zorganizowana w ramach projektu „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów”. Misja ma charakter pro-eksportowy – co oznacza, że przedstawiciele przemysłu kanadyjskiego i amerykańskiego szukają na Podkarpaciu dostawców określonych towarów i usług.

Monika Konopka
fot. Michał Mielniczuk
Video: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

 

Statystyka

Odwiedza nas 739 gości oraz 0 użytkowników.