logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Uroczyste Gaude Mater wybrzmiało w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku. Tym samym zainaugirowano rok szkolny 2015/2016 wojewódzkich jednostek oświatowych, prowadzonych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa, powiatu i miasta, dyrektorzy i nauczyciele wojewódzkich jednostek oświatowych, duchowni, dyrektorzy i przedstawiciele współpracujacych ze szkołą instytucji oraz młodzież – słuchacze Medyczno-Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zarząd Województwa Podkarpackiego reprezentowała Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa.

 

Zarówno pracownikom, jak i słuchaczom wicemarszałek Maria Kurowska przekazała  życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym, wytrwałości w pracy i satysfakcji z jej wyników. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do młodzieży.

 

 Tradycyjnie rozpoczynacie nowy rok szkolny. Przed wami stoją nowe wyzwania. Starajcie się im sprostać. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że doświadczona kadra zapewni wam edukację na miarę wymogów współczesności, a zdobyta wiedza da solidną podstawę do interesującego życia zawodowego. Chciałabym wyrazić słowa uznania pod adresem wszystkich pedagogów, którzy ciągle doskonaląc  jakość  swojej  pracy,  stawiają  sobie  coraz to  większe wymagania. Dziękuję Państwu za ogromne zaangażowanie i trud, których efektem są osiągnięcia słuchaczy – mówiła wicemarszałek.

 

Od roku szkolnego 2015/2016 w Medyczno-Społecznych Centrach uczyć się będzie 2 054 słuchaczy, w tym 1 329 na pierwszym roku. Podczas uroczystości wręczono indeksy przedstawicielom słuchaczy rozpoczynającym edukcję, a także stypendia za najlepsze wyniki w nauce.

Zarząd Województwa decyzją z  25 sierpnia 2015 r. udzielił 105 stypendiów za wyniki w nauce oraz 47 stypendiów dla słuchaczy znajdujących się w trudnych warunkach materialnych, łaczan ich kwota to 152.000 zł.

Podczas uroczystości Wicemarszałek Maria Kurowska przyjęła też ślubowanie nauczycieli mianowanych. W części artystycznej wystąpili uczniowie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego w Sanoku, a także absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, obecnie studenci uczelni muzycznych.

 

Wśród jednostek oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego znajdują się Medyczno-Społeczne Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Łańcucie, Mielcu Przemyślu, Rzeszowie, Sanoku i w Stalowej Woli, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie, Przemyślu i w Tarnobrzegu oraz Zespół Szkół Specjalnych
w Rymanowie Zdroju
i w Rzeszowie 

Od 1 września 2015 r. Medyczno-Społeczne Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będą mogły prowadzić nie tylko kształcenie w zawodach medycznych, społecznych i pokrewnych dla młodzieży (w formie stacjonarnej), dorosłych (w formie zaocznej i stacjonarnej), ale również kształcenie ustawiczne dorosłych poprzez prowadzenie dodatkowo kursów umiejętności zawodowych, kursów umożliwiających uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Subwencja oświatowa na 2015 r. dla Samorządu Województwa Podkarpackiego wynosi 39.474.545 zł. Na wydatki dla wojewódzkich jednostek oświatowych z własnego budżetu województwo przekaże prawie 11 mln zł.

 

Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu 

Statystyka

Odwiedza nas 738 gości oraz 0 użytkowników.